Hizmetler

İnfertilite - Kısırlık

Erkeğin en büyük hayali  baba olmak ve neslinin devamını  sağlamaktır. Hele birde erkek evladı oldu mu  keyfine diyecek yoktur. Ama toplumumun yüzde 2 oranında  kısırlık problemi olduğu araştırmalarda  tespit edilmiştir.
Bunun yüzde otuzu erkeğe  yüzde otuzu kadına ve yüzde 30 her ikisine bağlı olması yanında  yüzde 10  çifte ise neden bebek  sahibi olduğu bilinmemektedir.  Erkeğe bağlı en büyük sebep varikosel  olan yumurtaya  gelen damarların genişlemesi ve yumurtanın ısınması ve beslenememesidir. Bunun dışında  mesleki ortamdan kaynaklanna sebepler (kimysal radyasyon  yüksekm ısı ortamlarında çalışıyor olmak) hastalıklar ve hormonal sebepler olabilir.

 Testislerin normal çalışma şartları sağlandıktan sonra yeterli başarı sağlanamaz ise tüp bebek denenir. Tüp bebek uygulamalarından önce  erkeğin Ürolog tarafından  değerlendirilerek gerekli tedaviler -  terapiler  yapıldıktan sonra   aşılama , tüp bebek işlemleri  yapılması lazım.
Varikoselektomi de mikro cerrahi yapılması başarısızlık oranını düşürür. TESE uygulamalarıda mikro cerrahi ile yapılmalı. Gerekirse tamamlayıcı  tıp  yöntemleri fitoterapi denenmelidir

Mikrocerrahi Varkselektomi  yapıyorum  demek  için  öncelikle 16/24 büyütmeli  cerrahi  mikroskobunuz  sonrada  gözcülerin kullandığı  özel  enstrumanlardan oluşan milkrocerrahi  setiniz olması  gerekiyor.

 Ben 1994   yılında  Mikrocerrahi kursumu GATA da  tamamlamış  olup  o zamandan  beri  işlemlerinde bu  yöntemi  kullanmaktayım. Kendi mikro cerrahi setim olup  avarikoselektomi  tese ameliyatlarında onları  kullanmaktayım.

Yorumlarınız bizim için değerlidir !